FacebookTwitterLinkedInYouTubeGoogle+Instagram

 
* Παρουσίαση εταιρικών δραστηριοτήτων ή ειδικότερα νέου προϊόντος / υπηρεσίας ή εξ ολοκλήρου ιδιαιτερότητας επαγγέλματος στην Αίθουσα Νερού του Δημαρχείου Θεσσαλονίκης.

 
ΣΑΒΒΑΤΟ 06/12/2014

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΗΜΕΡΙΔΑΣ
ΩΡΕΣ
ΕΤΑΙΡΙΑ/ΦΟΡΕΑΣ/ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ
10:00 - 10:30

Cedefop
Εταιρική Παρουσίαση

Γεώργιος Κωστάκης
10:30 - 11:00

Porto Carras Grand Resort
Εταιρική Παρουσίαση

Γεώργιος Παπαδάκης
11:00 - 11:30

Το Χαμόγελο του Παιδιού
Παρουσίαση Οργανισμού, Παρουσίαση Εθελοντικής Προσφοράς & Δράσης στο Χαμόγελο του Παιδιού

Χρήστος Μουχτάρης
11:30 - 12:00

Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα "Μύες Εν Δράσει"
Παρουσίαση Φορέα

Ευάγγελος Κονταξάκης
12:00 - 12:30

EY Club κάρτα υγείας
Εταιρική Παρουσίαση

Σπήλιος Αυγερινός
12:30 - 13:00

Κέντρο Στήριξης της Απασχόλησης και της Επιχειρηματικότητας των Γυναικών-Εργάνη
Παρουσίαση Υπηρεσιών

Αθανασία Λαζαρίδου
13:00 - 13:30

AddArt
Εταιρική Παρουσίαση & Παρουσίαση Δράσεων

Δημήτρης Σαββαΐδης & Ιωάννης Τεξής
13:30 - 14:00

Intelligen Inc.
Εταιρική Παρουσίαση

Δημήτρης Βαρδαλής
14:00 - 14:30

Flexibook Ecommerce Travel Technology GmbH
Εταιρική Παρουσίαση

Δημήτρης Μάντζιος
14:30 - 15:00

DatAnalysis
Εταιρική Παρουσίαση

Κωνσταντίνος Κρικώνης
15:00 - 15:30

Mouzenidis Group
Παρουσίαση του ομίλου Mouzenidis Group

Αχιλλέας Μιχαηλίδης
15:30 - 16:00

WBS IKE (Web Business Services) (Betarades.gr)
Εταιρική Παρουσίαση

Θοδωρής Ρίγανης & Κυριάκος Φουρνιάδης
16:00 - 16:30

HELEXPO
Εταιρική Παρουσίαση & Παρουσίαση Θεματικών που υλοποιούνται στις εγκαταστάσεις της ΔΕΘ

Κυριάκος Τσαντεκίδης & Γρηγόρης Αβανίδης & Γιώργος Γραμματικός
16:30 - 17:00

A.I.D.A. Marketing & Business Development
Εταιρική Παρουσίαση

Αΐντα Νίκα
17:00 - 17:30

Μυρτώ Δημητρίου - Origami
Παρουσίαση της ιαπωνικής εικαστικής τέχνης Origami

Μυρτώ Δημητρίου
17:30 - 18:00

Employ
Εταιρική Παρουσίαση

Ζωή Μουλαρά
18:00 - 18:30

CVinteractions Ltd
Εταιρική Παρουσίαση

Χρήστος Δεδούσης
18:30 - 19:00

Divinum
Εταιρική Παρουσίαση

Κώστας Κουτλουμπάσης
19:00 - 19:30

NetGraphics (Thessaloniki City Guide)
Εταιρική Παρουσίαση

Αθανάσιος Ιορδανίδης
19:30 - 20:00

Unique Coyote
Εταιρική Παρουσίαση

Φώτης Στεργίου

  

ΚΥΡΙΑΚΗ 07/12/2014
 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΗΜΕΡΙΔΑΣ
ΩΡΕΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ
10:00 - 10:30

ΚΕΚΑΠΕΡ- Κέντρο Επαγγελματικής Κατάρτισης Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης- Περιφέρεια Κρήτης
- Παρουσίαση του ΚΕΚΑΠΕΡ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ -
Σύντομη ανάλυση της παρούσας κατάστασης της εκπαίδευσης ενηλίκων στην Ελλάδα - Προτάσεις για τη βελτίωση της αποτελεσματικότητας των προγραμμάτων επαγγελματικής κατάρτισης και προώθησης στην αγορά εργασίας

Μιχαήλ Δαράκης
10:30 - 11:00

SOFTWeb Adaptive I.T. Solutions
Παρουσίαση του προϊόντος PocketWarp, μιας βραβευμένης λύσης που συνδέει το back-end σύστημα (Ιστοσελίδα, CRM, κτλ) με μια native mobile εφαρμογή σε επίπεδο περιεχομένου και λειτουργιών.

Αλέξανδρος Ασημακόπουλος
11:00 - 11:30

New York College
Εταιρική Περιγραφή των δραστηριοτήτων του New York College

Χαράλαμπος Μιχαηλίδης
11:30 - 12:00

Νοιάζομαι, φιλοζωική και οικολογική Μ.Κ.Ο Θεσσαλονίκης
Τρόπος λειτουργίας των φιλοζωικών οργανώσεων

Εύη Καλαϊτζίδου
12:00 - 12:30

Εθνική Ασφαλιστική (A Team)
Παρουσίαση καριέρας του Ασφαλιστικού Διαμεσολαβητή στην Εθνική Ασφαλιστική

Δημήτρης Αναστασίου
12:30 - 13:00

TAPAS BAR
Εταιρική Παρουσίαση (Επιχειρηματικός Επαγγελματισμός και Επαγγελματισμός της Συνείδησης)

Βασίλειος Χαρίσης
13:00 - 13:30

George Tsangarides Enterprises Group
Κάτι Νέο και Μοναδικό γεννιέται για το κόσμο των επιχειρήσεων και των εργαζομένων

Γεώργιος Τσαγγαρίδης
13:30 - 14:00

Datalabs
Ποιες δεξιότητες ζητούν οι εργοδότες σήμερα

Θωμάς Σκαπέρδας
14:00 - 14:30 CITY College, Διεθνές Τμήμα του University of Sheffield
Παρουσίαση Οργανισμού
Γρηγόρης Δικαίος
14:30 - 15:00

AKTO art & design College
ΑΚΤΟ Stories | Πως, ενώ ακόμα σπουδάζεις κάνεις τα πρώτα σου βήματα στην Αγορά

Γιώργος Μπότσιος
15:00 - 15:30

The American College of Thessaloniki
Προγράμματα σπουδών και οικονομική βοήθεια για σπουδές στο ACT. Παρουσίαση εκπαιδευτικού οργανισμού

Tarek Kouatly
15:30 - 16:00

Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας - ΑΠΘ
1. " Special Trips ", Καλλιγιαννίδου Παρθένα, Καρασούλη Μαρία,
Συµεωνίδου Μαρία
2. " MD Care ", Μόκκα Αγνή, Καραµανλής ∆ηµοκράτης, Νεστορίδης Αθανάσιος
3. " Άστε-Γη ", Θανασούλιας Ιωάννης, Λάππα Νάσια, Μελισσάς Στέργιος

Ναούμ Μυλωνάς
16:00 - 16:30

Network Educational Group
Παρουσίαση Οργανισμού

Παναγιώτης Πολυχρονιάδης
16:30 - 17:00

LACHEF
Εταιρική Παρουσίαση

Στελίνα Χαλάτση
17:00 - 17:30

ECO SUN ΕΠΕ
Εταιρική Παρουσίαση

Σάββας Πορτοκαλίδης
17:30 - 18:00

Όμιλος Figura
Εταιρική Παρουσίαση

Χρήστος Δημητρίου
18:00 - 18:30

Comink
Ξενάγηση στο μαγικό κόσμο των κόμικς και της μικρογλυπτικής φιγούρας (comics & figure sculpting)

Βαγγέλης Ματζίρης
18:30 - 19:00 YOGA SCHOOL PYRINAS
Παρουσίαση επαγγέλματος Yoga Instructor
Εύη Χατζηπαππά
19:00 - 19:30 Ολυμπιακό Μουσείο
Παρουσίαση Φορέα
Κυριακή Ουδατζή
19:30 - 20:00

DyslexiaCenters - Pavlidis Method
Δημιουργία Κέντρου Δυσλεξίας 'DyslexiaCenters - Pavlidis Method' μέσω Franchising με το 'Τεστ & Μέθοδος Παυλίδη'

Παυλίδης Οδυσσέας

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από το Google για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας.
Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookie.